Fotowoltaika dla domu

Zyskaj na czystej energii w swoim domu

Fotowoltaika w Twoim domu to znakomita alternatywa dla konwencjonalnych, nieustannie drożejących źródeł energii. Ogniwa fotowoltaiczne są przyjazne środowisku i mogą znakomicie wspierać domowy budżet. Największą korzyścią z użytkowania własnego, przydomowego systemu są niższe rachunki za prąd. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu odnawialnego i ogólnie dostępnego źródła energii zyskuje się niezależność od oficjalnego dostawcy energii!

Warto zauważyć, że latach 2008-2015 ceny prądu wzrosły w Unii Europejskiej o ponad 33%. Musisz więc zmienić myślenie, ponieważ bardziej niż o zarobkach trzeba mówić o oszczędnościach. a zyskiem jest to, czego nie zapłacisz zakładowi energetycznemu za prąd. Najważniejsze, by Twoja  instalacja była idealnie dobrana do Twojego zużycia energii elektrycznej.

Nowy system opustów, na czym polega i dlaczego się opłaca?

1 lipca 2016r. w życie weszła znowelizowana Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii, która wprowadziła system opustów, potocznie zwany netmeteringiem. Polega on na tym, że osoba, która posiada instalację fotowoltaiczną, w cyklu rocznym będzie mogła rozliczyć nadwyżkę energii wprowadzonej do sieci z energią pobieraną z sieci.

Energię, którą wytworzy Twoja elektrownia słoneczna, a która nie zostanie zużyta od razu na własne potrzeby, możesz wprowadzić do sieci elektroenergetycznej. Natomiast, gdy Twoja elektrownia słoneczna nie produkuje energii elektrycznej lub jej produkcja nie wystarcza na zaspokojenie Twoich bieżących potrzeb (np. wieczorem lub zimą), możesz wcześniej oddaną energię odebrać z sieci elektroenergetycznej.

W ten sposób sieć energetyczna, którą zarządza Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD) staje się Twoim „magazynem energii“.

Jako rekompensatę za przechowywanie energii w sieci, musisz jednak „pozostawić” część Twojej energii do dyspozycji sprzedawcy energii. To oznacza, że własną energię odesłaną wcześniej do sieci odbierasz w ilości:

  • 80% – przy instalacji o mocy do 10 kW,
  • 70% – przy instalacji o mocy powyżej 10 kW i mniejszej niż 40 kW.

Przy zakupie instalacji fotowoltaicznej dobrze dobranej do Twoich potrzeb, nadwyżka energii wyprodukowana przez elektrownię słoneczną w miesiącach o największym nasłonecznieniu zostanie wykorzystana przez Ciebie w okresie jesienno-zimowym.

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania oferty!

SYSTEM OPUSTÓW (rozliczenia 1 rok)

80%

moc instalacji
poniżej 10kW

70%

moc instalacji
powyżej 10kW,
mniej niż 40kW

80%

moc instalacji
poniżej 10kW

70%

moc instalacji
powyżej 10kW,
mniej niż 40kW

SYSTEM OPUSTÓW

(rozliczenia 1 rok)

80%

moc instalacji poniżej 10kW

70%

moc instalacji powyżej 10kW,
mniej niż 40kW

Masz pytania? Chcesz poznać więcej szczegółów?

Dowiesz się jak tanio i sprytnie produkować prąd na swoje potrzeby.