Gwarancja

Gwarancja od Multisun

Współpracując z Multisun, macie Państwo pewność, że produkty w ofercie objęte są gwarancjami producenckimi. Co więcej, wszyscy rekomendowani przez nas producenci mają swoje siedziby w Europie. To dodatkowe potwierdzenie dbałości o jakość, przy zachowaniu wysokich – europejskich – standardów.

Szeroki wybór produktów pozwala dobierać moduły dopasowane do potrzeb Państwa przydomowych lub firmowych elektrowni. W sprzedaży posiadamy m.in. moduły fotowoltaiczne firmy Heckert Solar, której w Polsce jesteśmy wyłącznym partnerem. Poddawane są one rygorystycznym normom jakości i trwałości, przez co cechują się niską awaryjnością. Do tej pory zamontowaliśmy już ponad kilka tysięcy tego typu modułów.

Oprócz Heckert Solar w naszym asortymencie znajdą Państwo innych czołowych graczy – w tym m.in. LG, Sharp i LONGi. W ofercie posiadamy także moduły azjatyckich producentów. Wybrane modele oferują możliwość przedłużenia gwarancji nawet do 25 lat. Usługa realizowana jest za dodatkową dopłatą.

Gwarancja od Multisun

Moduły fotowoltaiczne – gwarancje i producenci

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Sprawdzone i pewne produkty to gwarancja bezpiecznej instalacji. Obecnie na rynku jest wiele nowych, często jeszcze nie do końca wypróbowanych, produktów. Instalowanie modułów, które dostępne są w sprzedaży od 2-3 lat może być więc ryzykowne. Naszym Klientom, którzy stawiają na pewność i doświadczenie, polecamy moduły, których niezawodność można sprawdzić na podstawie faktycznych okresów użytkowania. Przykładem są produkty Heckert Solar.

25-letnia gwarancja sprawności mocy

25-letnia gwarancja sprawności mocy

Praktycznie każdy z naszych producentów zapewnia stałą moc swojego modułu. Jak wynika z udzielanych gwarancji, nie powinna ona być niższa niż 80%. I to nawet po 25 latach użytkowania. Oczywiście, parametry mogą być różne. Zależy to od konkretnej firmy. Dlatego polecamy zwracać uwagę na producentów, takich jak LG, Sharp czy Heckert Solar, którzy oferują moduły od ponad 10 lat. To praktycy, a gwarancja wynika tu z doświadczenia zdobytego na faktycznych instalacjach, w realnych warunkach atmosferycznych – na dachach nawet kilku milionów domów.

Odpowiedni inwerter (falownik)

Odpowiedni inwerter (falownik)

Sercem każdej instalacji fotowoltaicznej jest inwerter. Warto postawić tu na sprawdzonych europejskich producentów, takich jak Fronius i SMA Solar Technology. Obie firmy zapewniają standardową 5-letnią gwarancję z możliwością przedłużenia (w razie pytań prosimy o kontakt):

Austriacka marka obecna na rynku od 1992 roku. Jakość, zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo pracy są tu centralnym elementem kultury firmowej. Świadczą o tym liczne certyfikaty m.in. ISO 9001, ISO 14001 czy OHSAS 18001. W Polsce to lider rynku, na którego produktach pracuje już kilkadziesiąt tysięcy instalacji PV,

Kolejny sprawdzony producent, który od ponad 35 lat wyznacza trendy technologiczne i rozwija rynek energii odnawialnej. SMA, opracowując nowy produkt, zbiera informacje zwrotne od pracowników serwisu i klientów (dane terenowe od użytkowników, uwagi z linii produkcyjnych i z ponownej kwalifikacji). Dotyczą one poprzednich modeli i są uwzględniane przy opracowywaniu nowych produktów.

Jej inteligentne rozwiązanie inwerterowe maksymalizuje wytwarzanie energii, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów procesu. Poprawia to jakość pozyskiwanej mocy. Tego typu inwertery stosuje się wraz z optymalizatorami pod każdy moduł instalacji. SolarEdge na swoje wyroby udziela standardowych gwarancji producenckich.

Doświadczenie

Doświadczenie

Multisun to jedna z pierwszych firm w Polsce działających w obszarze fotowoltaiki. Nasze zespoły to doświadczone grupy instalatorów wyspecjalizowanych i wyszkolonych w swoim fachu. Ekipy monterskie pracują pod nadzorem wykwalifikowanych inżynierów. Nasza opieka nad klientem jest kompleksowa i na każdym etapie realizacji służymy radą. Pasja z jaką podchodzimy do Twojej inwestycji jest jednym z wyróżników Multisun na rynku.

Gwarancja na usługi montażu

W Multisun udzielamy gwarancji na usługi montażu. Tego typu zabezpieczenie regulują przepisy prawa o rękojmi. Odpowiedzialność przedsiębiorcy za wadliwy towar dotyczy nieprawidłowego montażu, jeżeli został on wykonany zarówno przez:

  • samego sprzedawcę – osobę, która bezpośrednio sprzedała i montowała instalację,

  • osoby trzecie – instalatorów zewnętrznych, za których ponosi odpowiedzialność (np. wynajęta przez przedsiębiorcę firma zajmującą się montażem),

  • konsumenta – klienta, który samodzielnie dokonał montażu, postępując według instrukcji przekazanej przez sprzedawcę.

W takiej sytuacji konsument ma prawo żądać demontażu i ponownego zamontowania po wymianie towaru lub usunięciu wady. Jeżeli sprzedawca uchyla się od tego obowiązku, konsument może wynająć innych wykonawców – na koszt przedsiębiorcy.

Ważne!

Jeżeli koszt demontażu i ponownego montażu przewyższa cenę kupionego towaru, to konsument: jest zobowiązany ponieść koszty przewyższające wartość zakupionego towaru lub ma prawo żądać od sprzedawcy pokrycia kosztów montażu i ponownego zamontowania – do wysokości ceny kupionego towaru. Podstawa prawna: art. 5611 Kodeksu cywilnego.

W myśl obowiązujących przepisów Multisun udziela gwarancji na swoje usługi na okres 3 lat. Jeżeli jednak zależy Państwu na dłuższym okresie zabezpieczenia, proponujemy dodatkowe wydłużenie gwarancji o kolejne lata – zgodnie z cennikiem firmy.

Gwarancja producenta a Gwarancja Multisun

Gwarancja producenta a Gwarancja Multisun

Wszystkie wymienione wcześniej gwarancje to podstawowe gwarancje, niezbędne dla bezpieczeństwa funkcjonowanie instalacji PV. Do Państwa należy natomiast wybór, której firmie powierzycie dobór i montaż instalacji fotowoltaicznej.

Czy będzie to marka lokalna, znajoma, z polskim kapitałem, opierająca się na doświadczeniu z kilku tysięcy zamontowanych modułów, także tych w Państwa najbliższym sąsiedztwie, czy może globalny gracz z rozproszonym kapitałem i akcjonariatem – stawiający najczęściej na zdalną obsługę klienta?

Zalety współpracy z Multisun

Multisun to jasne i przejrzyste zasady. Nie ukrywamy faktycznych kosztów instalacji. Oferujemy indywidualne podejście do Klienta, możliwość poznania właścicieli firmy oraz dostępne dla Państwa biuro, w którym zawsze możemy się spotkać.

Od wielu lat, dzięki kompetentnemu zespołowi, zyskujemy coraz to nowych zadowolonych klientów. Rozumiemy potrzeby naszych Klientów i jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do współpracy.

Moduły fotowoltaiczne – gwarancje

Nasi partnerzy z którymi pracujemy

Zapraszamy do kontaktu i po darmowy audyt energetyczny

Specjalizujemy się w rozwiązaniach z dziedziny energii odnawialnej i swoje usługi oferujemy klientom indywidualnym, przedsiębiorcom, rolnikom oraz jednostkom samorządu terytorialnego.

Pomożemy również znaleźć odpowiednie finansowanie dla Ciebie adekwatne do potrzeb i możliwości.